4 tipy na pomoc s bolavými dásněmi

Máte citlivé dásně? Problémy s citlivými ústy jsou jednou z pěti největších příčin obav v oblasti ústní péče v celosvětovém měřítku. Naštěstí není potřeba trpět, protože tento článek vám přesně řekne, jak přispět ke zmírnění bolesti dásní.

Co způsobuje bolest dásní?

Může se rychle stát frustrující, pokud máte dásně citlivé na teplotu, kousání nebo čištění kartáčkem. Některé příčiny bolavých dásní jsou lékařské, ale některé jsou obvyklé. Když si přečtete následující možnosti, vezměte v úvahu vlastní zvyky, a to jak z hlediska udržení zdravých úst, tak i celkového chování k vašim ústům.

 • Zánět dásní: stav, který lze vyloučit důkladnou péčí o ústní dutinu. Jakmile se ale objeví, bude k vyřešení problému nutná návštěva u zubaře – v opačném případě budete mít dásně zarudlé a bolavé.
 • Zubní kaz: bolestivý zubu může snadno způsobovat pocity bolesti i v jeho okolí.
 • Hormonální změny včetně těhotenství: vaše dásně jsou jedním z prvních indikátorů změn ve vašem těle a jako takové mohou reagovat na hormonální změny.
 • Nešetrné čištění zubů zubním kartáčkem a dentální nití: na čištění zubů nepotřebujete používat tvrdý kartáček nebo vysoce koncentrovanou fluoridovou zubní pastu. Jemné zubní pasty, jako Zendium, a měkké kartáčky, jsou na důkladné čištění zubů skvěle hodí.
 • Podvýživa: vaše dásně reagují citlivě nejen na zdraví vašich úst, ale i na vaše celkové zdraví.
 • Nesprávně dosedající zubní pomůcky jako rovnátka nebo zubní náhrady: pokud máte podezření, že vám vaše zubní pomůcky úplně nesedí, neváhejte a požádejte svého zubního lékaře o jejich úpravu. Hlavním cílem těchto ústních pomůcek je vám zkrášlit úsměv a pomoci v ústech, ne vás poškodit.

Příznaky bolestivých dásní

Je pravděpodobné, že pokud si čtete tento článek, trpíte již některými z těchto příznaků. Zní vám něco z toho povědomě?

 • Oteklé bolestivé dásně, které snadno krvácejí při čištění zubním kartáčkem nebo dentální nití
 • Pulzace
 • Zarudnutí

Pokud ano, jsou zde čtyři tipy, které vám pomohou bolest zvládnout a zabránit tomu, aby se objevila znovu.

Zendium Quote

Problémy s citlivými ústy jsou jednou z pěti největších příčin obav v oblasti ústní péče v celosvětovém měřítku.

Bolestivé dásně: Co dělat?

 1. Objednejte se u svého zubního lékaře. Bude vám schopen stanovit profesionální diagnózu a určit lék přesně zacílený na léčbu bolesti dásní. Mohou doporučit také některé z následujících nápravných opatření a preventivní tipy.
 2. Jezte cokoliv studeného: zmrzlé hrozny, studenou vodu a kostky ledu mohou zmírnit bolest a dokonce mohou dočasně omezit otok.
 3. Užívejte protizánětlivé léky, které snižují otok a pomáhají léčit dásně. Léčba by měla být prováděna pouze pod dozorem dospělé osoby a lékaře.
 4. Zlepšete svou ústní hygienu: použijte jemnou a šetrnou zubní pastu, jako je Zendium, pořiďte si nový zubní kartáček s měkkými štětinkami, přečtěte si o způsobu čištění a důkladně čistěte mezizubní prostory dentální nití. Vaše bolestivé dásně by mohly být varovným příznakem zánětu dásní, což je stav, kterému se lze vyhnout zubní péčí v domácích podmínkách.

Bolest dásní mohou být obtěžující, ale jakmile pochopíte příčiny a promluvíte si se zubním lékařem, měli byste být schopni tyto příznaky rychle zmírnit. Vyzkoušejte zubní pastu Zendium. Obsahuje stejné enzymy a proteiny jako máte v ústech a je klinicky dokázáno, že potlačuje příčiny krvácení a zánětu dásní, což má za následek zdravější dásně** a přirozeně odolnější ústa. Více informací o bolesti dásní a způsobu léčby různých příznaků naleznete zde.

Closeup of happy smiling guy looking at camera isolated on white background; Shutterstock ID 105216602

*Na základě výzkumu ústní hygieny u 28 974 lidí v třinácti zemích po celém světě. Výsledky mohou představovat více než polovinu světové populace. Výzkum provedený společností TNS v letech 2014-2015.
**Na základě výsledků u 113 lidí, kteří používali Zendium, v klinické studii zdraví dásní, VB 2017.

 • Rady v tomto článku si nekladou za cíl nahradit lékařskou pomoc, slouží pouze pro informační účely. Pokud máte problémy s dásněmi, doporučujeme vám poradit se s vaším zubním lékařem.

DOPORUČENÉ PRODUKTY

Facebook Tweet Email
Back to top