jak léčit krvácející dásně

Krvácející dásně? Pak se vám pravděpodobně snaží něco říct. Ačkoli mohou dásně tu a tam krvácet, jejich pravidelné krvácení by mělo být co nejdříve zkontrolováno zubním lékařem, jelikož jednoznačně poukazuje na nějaký problém.

Příčiny krvácení dásní

Ačkoliv jsou dostatečně silné k tomu, aby udržely zuby na místě, jsou dásně jemné. To, co můžete považovat za důkladné čištění, může zbytečně vaše dásně poškozovat. Některé z nejběžnějších příčin občasného krvácení dásní:

  • Gingivitida, zánět dásní
  • Některé léky, které ředí krev
  • Agresivní čištění a používání zubní nitě
  • Použití nového zubního kartáčku s tvrdými štětinkami

Chcete-li se vyhnout krvácení dásní v důsledku způsobu čištění, buďte ke svým ústům šetrní. Požádejte svého zubaře o radu, jak zlepšit způsob, kterým používáte zubní kartáček a zubní nit – i drobné změny mohou vést k výraznému zlepšení.

Krvácející dásně: Faktory k uvážení

Oteklé a krvácející dásně mohou být první známkou zánětu dásní, který by měl být co nejdříve léčen, aby se zabránilo vzniku trvalého poškození: parodontóza. Chcete-li se dozvědět o zánětu dásní více a zjistit, zda byste krvácejícím dásním neměli věnovat větší pozornost, klikněte zde.

Pokud si nejste jisti, co vám krvácení dásní způsobuje a přemýšlíte, jak krvácení dásní léčit, pak navštivte svého zubního lékaře. Ten bude schopen určit příčinu vašeho problému a poradit vám, jak nejlépe krvácení dásní léčit.

Mezitím se snažte zabránit opětovnému krvácení dásní, přičemž zvažte následující návrhy:

  1. Používejte měkký zubní kartáček a jemnou šetrnou zubní pastu, jako je Zendium a věnujte pozornost tlaku na kartáček a způsobu čištění
  2. Jemně a pečlivě používejte k čištění dentální nit, ujistěte se, že jste se dostali na obě strany čištěného prostoru až k úrovni dásní, kde může plak ulpívat
  3. Nekuřte
  4. Zapřemýšlejte nad svými předepsanými léky, a zeptejte se svého lékaře, zda mohou mít vliv na krvácivost vašich dásní
  5. Zlepšete způsob stravování tím, že se vyhnete zbytečným cukrům, které podporují tvorbu plaku.

I když ve vás pohled na krev při čištění může vyvolávat obavy, je pravděpodobné, že existuje snadný způsob zlepšení tohoto stavu. Poraďte se se svým zubním lékařem, pokud zjistíte, že vám dásně krvácejí pravidelně – může vám pomoci stanovit nejlepší léčbu a obnovit bezbolestné a zdravé dásně.

Nezapomeňte, že prevence krvácení z dásní může být stejně jednoduchá jako správná ústní hygiena. Vyzkoušejte zubní pastu Zendium vyvinutou speciálně pro lidi s problémy s dásněmi. Obsahuje stejné enzymy a proteiny jako máte v ústech a je klinicky dokázáno, že potlačuje příčiny krvácení a zánětu dásní, což má za následek zdravější dásně** a přirozeně odolnější ústa.

**Na základě výsledků u 113 lidí, kteří používali Zendium, v klinické studii zdraví dásní, VB 2017.

Zendium Quote

To, co můžete považovat za důkladné čištění, může zbytečně vaše dásně poškozovat.

  • Rady v tomto článku si nekladou za cíl nahradit lékařskou pomoc, slouží pouze pro informační účely. Pokud máte problémy s dásněmi, doporučujeme vám poradit se s vaším zubním lékařem.

DOPORUČENÉ PRODUKTY

Facebook Tweet Email
Back to top