potlačování infekcí dásní

Věděli jste? Problémy s dásněmi jsou největším stomatologickým problémem ve Francii. 21 % populace si zdraví dásní zvolilo jako část ústního zdraví, která je nejvíce znepokojuje, a přikládá mu větší důležitost než bělení zubů a ústní citlivosti.

Co je absces?

Když se zdraví úst nevěnuje dostatečná pozornost, může dojít k abscesům dásní. Důležitost dobré péče o ústní dutinu není nikde zřetelnější než u onemocnění dásní, která jsou nepříjemná a vyžadují odbornou léčbu. Chcete-li lépe pochopit, jak toto onemocnění zvládnout, přečtěte si informace o příčinách a příznacích infekce dásní.

Bolí to. Řekněte mi více!

Absces dásní začíná jako bakteriální infekce. Často je příčina infekce dásní přímo spojena s nedostatečnou ústní hygienou a pravidelné péče o zuby. Ať už je příčina zubní infekce jakákoliv, je důležité co nejdříve podniknout patřičné kroky. Infekce dásní se může rychle rozšířit od zubu do okolních dásní a kostí vašeho obličeje a krku, což vede k zubnímu abscesu.

Abscesy způsobují pulzující bolest a mohou být nepříjemné. Absces obvykle vypadá jako kapsička hnisu, která vytváří nepatřičný tlak na zuby a dásně, takže zvládnutí této bolesti je prioritní.

christian_830x430_f3
Zendium Quote

Ať už je příčina infekce dásní jakákoliv, je důležité co nejdříve podniknout patřičné kroky.

Příznaky infekcí dásní

Pokud máte podezření, že u vás vzniká infekce dásní, můžete očekávat bolest, otoky a zarudnutí na postiženém místě a v jeho okolí. Okamžitě se obraťte na lékaře a požádejte ho o vhodnou léčbu infekce dásní. Pokud umožníte rozvoj infekce, může se u vás také objevit nevolnost, zvracení, horečka a zimnice. Můžete mít kromě viditelných příznaků problémy s otevíráním úst nebo s polykáním.

Nezapomeňte: Léčba abscesu zubů vyžaduje odbornou péči. Nemůžete infekci ani absces vyléčit sami. Stomatologický odborník vám bude schopen poskytnout odbornou pomoc, kterou ke zvládnutí a obnovení kontroly nad zdravím vaší ústní dutiny potřebujete.

Způsoby prevence

V ideálním světě bychom se mohli infekci dásní úplně vyhnout. To není vždy možné, takže zde naleznete několik tipů, které vám pomohou procvičit dobrou hygienu ústní dutiny a zabránit tomu, aby se abscesy dásní objevovaly v budoucnu:

  • Provádějte dobrou ústní hygienu: každodenně si čistěte zuby kartáčkem, dentální nití a šetrnou zubní pastou vyvinutou pro lidi s problémy dásní, jako je Zendium BioGum.
  • Pravidelně navštěvujte svého zubního lékaře. Preventivní zubní prohlídky mohou pomoci zjistit potenciální problém předtím, než bude mít čas se vyvinout v něčeho závažnějšího.
  • Navštivte zubního lékaře při první známce zubního kazu. Bolest nebo potíže při jídle by neměly být ignorovány. Neošetřené zubní kazy se mohou vyvinout do mnohem bolestivějších abscesů.
  • Vyvarujte se tabáku ve všech formách a snižte spotřebu alkoholu – oba tyto návyky mohou být potenciální příčinou infekcí dásní. Kromě toho jsou dobrým přispěním ke zlepšení vašeho celkového zdraví.

Klíč ke zdraví zubů není žádné tajemství: pravidelná péče a pravidelné návštěvy u zubaře. Nyní, když víte, že infekce dásní mohou být přímým důsledkem špatného zdraví úst, máte v rukou vše, co potřebujete k tomu, abyste jim zabránili. Vyzkoušejte zubní pastu Zendium. Obsahuje stejné enzymy a proteiny jako máte v ústech a je klinicky dokázáno, že potlačuje příčiny krvácení a zánětu dásní, což má za následek zdravější dásně** a přirozeně odolnější ústa. A co je nejdůležitější, pokud zjistíte, že potřebujete léčbu infekce dásní, co nejdříve navštivte zubního lékaře.

mylene_manin_830x430_f3

Další informace o bolesti dásní naleznete zde.

*Na základě výzkumu ústní hygieny u 2 449 osob, zástupců francouzské populace. Výzkum provedený společností TNS v roce 2014.
**Na základě výsledků u 113 lidí, kteří používali Zendium, v klinické studii zdraví dásní, VB 2017.

  • Rady v tomto článku si nekladou za cíl nahradit lékařskou pomoc, slouží pouze pro informační účely. Pokud máte problémy s dásněmi, doporučujeme vám poradit se s vaším zubním lékařem.

DOPORUČENÉ PRODUKTY

Facebook Tweet Email
Back to top