Vědec zaznamenává data do poznámkového bloku.
zendium

Dědictví

Dědictví

ZENDIUM – NOVÝ ZPŮSOB
OCHRANY

Zubní pasta Zendium* je speciálně
vytvořena tak, aby chránila zuby a
dásně posílením přirozené
obranyschopnosti úst prostřednictvím
pečlivě vyvážené směsi enzymů a
proteinů. Zendium působí v souladu
s přirozenými systémy antimikrobiální
ochrany v ústech, podporuje celkové
zdraví ústní dutiny citlivým složením,
které nabízí šetrnou ochranu
měkkých tkání úst.*obsahuje fluorid (1 450 ppm).

Vědec zaznamenává data do poznámkového bloku.

PŘEVRATNÝ OBJEV

Zendium je nápadem mikrobiologa Henka Hoogendoorna, který zkoumal na slinách jejich pozoruhodnou přírodní ochranu proti infekci a chorobám. Prokázal, že enzymatické reakce vyvolají tvorbu přirozených antibakteriálních látek, které chrání proti streptokokům v plaku.1

zendium
Design vlajky

NALEZENÍ OPTIMÁLNÍ ROVNOVÁHY

Dr. Hoogendoorn vyslovil hypotézu, že by zubní pasta, která obsahuje správnou kombinaci enzymů a proteinů, mohla posílit přirozenou antibakteriální ochranu ústní dutiny. V dalších letech Dr. Hoogendoorn zkoumal potenciál kombinací různých enzymů a proteinů v zubní pastě.2,3 Stále své složení zdokonaloval a testoval, až našel optimální rovnováhu: převratnou zubní pastu, kterou nazval Zendium podle řeckého výrazu pro enzymy.

zendium
Testovací zkumavky s enzymy a proteiny

ZENDIUM – PŘEDNÍ A DOPORUČOVANÁ ZNAČKA

Zendium má dlouholetou a zavedenou tradici ve všech severských zemích. Zubní pasta Zendium má za sebou od svého uvedení na trh v roce 1976 již 35 let zveřejněných výzkumů a zkušeností od zubních lékařů i pacientů. Stala se jednou z nejvíce doporučovaných značek ústní hygieny v celé Skandinávii.4

zendium
mapa Skandinávie

LITERATURA

 

  1. Hoogendoorn H, et al. Hypothiocyanite ion; the inhibitor formed by the system lactoperoxidase-thiocyanate-hydrogen peroxide.
    Caries Res 1977; 11:77–84.
  2. Rotgans J, et al. The effect of toothbrushing with toothpaste containing amyloglucosidase and glucose oxidase on plaque accumulation on teeth.
    Caries Res 1977: 11:123–124.
  3. Rotgans J & Hoogendoorn H. The effect of toothbrushing with a toothpaste containing amyloglucosidase and glucose oxidase on plaque accumulation and gingivitis. Caries Res 1979; 13:144-149.
  4. Údaje ve spisu Unilever.