jste člověkem jen z 10 procent

…A zbytek? Bakterie. Seznamte se s až 100 miliardami přátel, které neznáte. Jakmile pochopíme, že existuje obrovský a složitý ekosystém mikroorganismů, který nás podporuje, stojí za to poznat je trochu víc.

Jak se bakterie dostávají do našeho systému? Kolik jich tam vlastně je? Od kdy tam jsou? Zde je několik faktů o našich krásných bakteriích:

    1. Za prvé, bakterie a lidé spolu koexistují již od nepaměti. Ve skutečnosti tak pět set milionů let. Přestože nyní celý tento mikrobiální svět teprve poznáváme, naši malí přátelé o nás už vědí dávno. Vědci mají za to, že bakterie žijí v souladu s vyššími formami života již více než 500 milionů let. Měli spoustu času na to, aby zdokonalili své činnosti na podporu zdraví, například boje proti toxinům a generování energie.
    2. Skutečnost číslo dvě: počet těchto malých mravenečků nás převyšuje. A to docela zásadně. Předpokládá se, že na každou lidskou buňku připadá až 10 bakteriálních buněk. To znamená, že jsme v podstatě z 90 % bakteriemi a jen z 10 % lidmi. Není to fascinující? A rozhodně je to další důvod k tomu, abychom se zasadili o jejich spokojenost.zendium_grab_002_830x430_flip
 
  1. Pokud je jich tolik, kde vlastně jsou? Tyto mikroorganismy jsou věrnými nositeli svého jména: jsou skutečně mikroskopické a příliš malé na to, aby je bylo možné vidět pouhým okem. Pokud byste je však vidět mohli, nejvíc byste jich našli ve střevech a pak také v ústech. Má se za to, že na vašem jazyku, rtech, tvářích a krku žije přes 700 různých druhů mikroorganismů.
  2. Tato různorodá směsice znamená něco zcela mimořádného. Naše bakteriální složení je stejně jedinečné jako otisk prstu – uvažovalo se o tom, že by v budoucnu lidé mohli být identifikováni jednoduše podle jejich společenství bakterií. Dokonce i nyní můžete zaslat vzorky k tomu, abyste zjistili složení své vlastní bakteriální mikroflóry. To se skvěle hodí, pokud chcete srovnat své bakterie rodu prevotella s helicobacterem pylori...
  3. A v neposlední řadě: pokud jste provedli jednu z těchto bakteriálních studií v ústech – důležitém bakteriálním středisku – jen jeden mililitr slin by byl obrovským zdrojem 100 milionů mikroorganismů. Vzhledem k tak velkému množství není divu, že tito pracanti mohou mít významný dopad na naše zdraví.
Zendium Quote

Vědci mají za to, že bakterie žijí v souladu s vyššími formami života již více než 500 milionů let.

Naštěstí existuje několik způsobů, jak se o toto společenství postarat. Zendium pomáhá přivést ztracené živiny k bakteriím v ústech, což jim umožňuje se očistit a zachovat zdravou rovnováhu. Chcete-li se o to pokusit, vyzkoušejte 14týdenní výzvu. Výzkum dokazuje, že pouhých 14 týdnů používání zubní pasty Zendium může změnit skladbu mikroorganismů v ústech, a zajistit správnou rovnováhu vašeho jedinečného ústního mikrobiomu.

 

DOPORUČENÉ PRODUKTY

Facebook Tweet Email
Back to top