co dělat se zarudlými a nateklými dásněmi

Znepokojují vás zanícené dásně? Zdá se, že nejste jediní. Při dotazování na zdraví úst se zjistilo*, že se jedná o jednu z největších obtíží u francouzských spotřebitelů s citlivými a zanícenými dásněmi.

Zarudlé dásně? Oteklé dásně? Zde vám vysvětlíme proč...

Dásně tvoří vazivové tkáně protkané cévním systémem, které jsou dostatečně pevné k podpoře vašich zubů po celou dobu žvýkání, kousání a mělnění jídla. Když jsou podrážděné nebo zasažené infekcí, mohou rychle zduřet nebo zarudnout, protože krev se nemá jak dostat ven.

Tento otok mění vaše zdravé, růžové dásně na zarudlé a citlivé dásně, což vede k bolesti při každém použití kartáčku nebo dentální nitě.

Dásně hrají důležitou roli při udržování zdravých úst a čím víc víte o tom, co může způsobit zarudnutí nebo otoky dásní, tím lépe se budete moci těmto faktorům vyhnout a uchovat svá ústa ve zdraví.

Co způsobuje otoky a citlivost dásní?

Vaše dásně reagují citlivě nejen na zdraví vašich úst, ale i na vaše celkové zdraví. V důsledku své schopnosti odhalit zdravotní problémy tak jasně změnou barvy, dává smysl, že příčiny červených a otoků dásní souvisí jak s dentálním, tak s celkovým zdravím. Níže uvádíme některé z možných příčin:

  • Zánět dásní je běžný stav, který způsobuje, že dásně otečou a zarudnou kvůli bakteriální infekci, obvykle nad linií dásní, kam se pravidelným čištěním ani používáním dentální nitě nelze dostat.
  • Podvýživa je závažným onemocněním, které postihuje každý systém těla. Důkazy podvýživy jsou vidět velmi rychle ve formě zarudlých dásní.
  • Zubní kaz je další příčinou otoků dásní. To, co začíná jako bolavý nebo citlivý zub, se může rychle stát komplikovanějším problémem, pokud se ponechá bez léčby.
Woman with pain in her gums holding finger to mouth; Shutterstock ID 109517087
Zendium Quote

Vaše dásně reagují citlivě nejen na zdraví vašich úst, ale i na vaše celkové zdraví.

Oteklé dásně: Co dělat

Zde je několik jednoduchých tipů, které můžete zkusit pomoci při řešení jakýchkoli průvodních bolestí nebo diskomfortu při zarudlých a bolavých dásních:

  1. Dodržujte zásady dobré zubní hygieny, každý den si zuby jemně čistěte zubním kartáčkem a dentální nití. Vyměňte zubní pastu nebo ústní vodu, které by mohly dráždit vaše dásně, za jemnější varianty, jako je Zendium.
  2. Kloktáním slané vody zmírňujte otoky dásní.
  3. Krátkodobou úlevu vám může dopřát studené jídlo (bez cukru).
  4. Berte protizánětlivé léky pod dohledem lékaře
  5. Navštivte svého zubního hygienistu pro profesionální vyčištění. Pravidelné hluboké čištění může pomoci vyloučit pravděpodobnost vzniku bakteriální infekce nebo zubního kazu způsobujících otoky a citlivost dásní v budoucnu. Vyzkoušejte proto zubní pastu Zendium. Obsahuje stejné enzymy a proteiny jako máte v ústech a je klinicky dokázáno, že potlačuje příčiny krvácení a zánětu dásní, což má za následek zdravější dásně** a přirozeně odolnější ústa.

Nezapomeňte: promluvte si s lékařem nebo zubařem, pokud máte zarudlé a oteklé dásně. Vždy je dobré se poradit s odborníkem předtím, než se pokusíte o nějaké řešení na vlastní pěst, ale vždy dodržujte denní režim péče o ústní dutinu a pravidelných kontrol.

Zarudlé a oteklé dásně mohou být nepříjemné, ale poradou s vaším zubním lékařem a určením příčiny a také nejlepšího léčebného prostředku, který je třeba použít, budete na dobré cestě ke zmírnění bolestí dásní a obnově zdravých a šťastných úst.

Další informace o různých zbarveních dásní naleznete zde.

*Na základě výzkumu ústní hygieny u 2 449 osob, zástupců francouzské populace. Výzkum provedený společností TNS v roce 2014. **Na základě výsledků u 113 lidí, kteří používali Zendium, v klinické studii zdraví dásní, VB 2017.

  • Rady v tomto článku si nekladou za cíl nahradit lékařskou pomoc, slouží pouze pro informační účely. Pokud máte problémy s dásněmi, doporučujeme vám poradit se s vaším zubním lékařem.

DOPORUČENÉ PRODUKTY

Facebook Tweet Email
Back to top